15 Haziran 2010 Salı

3. Dünya Savaşı Çıkacak
Çıkacak çıkmasına da bunun nedeni ne İsrail olacak ne Amerika. Su sorunu, petrol sorunu veya küresel ısınmada pek bir rol oynayamayacak bu savaşta.

Bu savaşın çıkmasında en büyük etken ise "vuvuzela" olacak. Dünya ikiye ayrıldı neredeyse. Bir kısım "Afrika'nın sesini zamanında susturdunuz artık onların zamanı diyor, diğer taraf "bu Afrika'nın sesi değil, uyduruk bir alet" diyor. İki tarafında haklı yönleri olduğu için ben biraz çekimser kalıyorum bu konuda.

Yalnız sabah Slovakya-Yeni Zelanda maçının öncesini izlerken Avrupalı taraftarlarında bu alete ısındıklarını gördüm. Hepsinin elinde vuvuzela vardı ve deli gibi çalıyorlardı. Belki buırada veya diğer kıtalardaki beğenmeyenlerde Afrika'da takımlarını destekliyor olsalar, ellerine birer vuvuzela alacaklardı. Sadece Afrikalılar çalıyor diye düşünmeyelim.

Yine sabah maç öncesinde maç başına gol ortalamasının 1.9 olduğunu söyledi TRT. Yani Almanya-Avustralya maçı hariç kısır bir turnuva izliyoruz. Bu turnuvanın 20 sene sonra hatırlanacak olmasında müthiş maçlar pek etkili olamayacak. Burada da iş yine vuvuzelaya düşüyor. Vuvuzela sayesinde 2010 Güney Afrika'ya dair konuşulacak bir şeyler çıktı ortaya ve 20 sene sonra Güney Afrika denildiğinde iyi veya kötü aklımıza "vuvuzela" gelecek.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder