21 Ekim 2011 Cuma

Mağlubiyetlerin Sorumlusu Fenerbahçe Taraftarı

Bu hafta Avrupa Kupalarında oynayan iki Türk takımı da maçlarını kaybetti. Maçlardan sonra ise ne Trabzon teknik direktörü Şenol Güneş konuşuldu, ne de Carlos Carvalhal...

Teknik direktörleri geçtim, maçlardan çok CSKA Moskova tribünlerindeki 5-6 Fenerbahçe taraftarı konuşuldu. Sanki ilk defa Fenerbahçe taraftarı yaptı böyle bir şeyi. Chelsea forması giyen Beşiktaş taraftarını, yine Chelsea takımını karşılayan Galatasaray taraftarını, PAOK taraftarıyla birlikte kardeşlik türküleri çığıran Beşiktaş taraftarını, CSKA'ya başarı dileyen Moskovalı Aslanları unutan bir ülkede yaşıyoruz.

Fenerbahçe düşmanlığının zirve yaptığı bünyeler bunları görmüyor herhalde. Hala Fenerbahçelilerin acısı var diyebiliyorlar. Elbette acımız var, bunu inkar da etmiyoruz. Çünkü bir sezon hayalini kurduğumuz Şampiyonlar Ligi'ne biz gidemedik ve bizimle aynı soruşturmaya dahil olan diğer takım gitti. Bunu bile bile "aman Trabzon'u destekleyin, ülke puanımız yerle yeksan oldu, onlar başarılı olamazsa sizde yanarsınız" gibi sözlerle tribüne oynamanın gereği de yok.

Taraftar, ilk günden bu yana tavrını ortaya koymuştur. İsterlerse seneyede almasınlar Şampiyonlar Ligi'ne, isterlerse 3 sene, 5 sene ceza versinler. Gerekirse seneye lig şampiyonu bile ön eleme oynamak zorunda kalsın.

Ayrıca medyaya ve rakip takım taraftarına şunu da söylemek lazım. Fenerbahçe taraftarı, Trabzon'un İnter'le oynadığı maçta da tribündeydi. Ama Trabzon kazandığı için dikkatinizi çekmedi muhtemelen. Onu da hatırlatayım veya kulağınıza fısıldayım dedim.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder