5 Şubat 2011 Cumartesi

Resmi Siteye Özendim Sanki

Hakan Bilal Kutlualp yine prim yapabileceği bir dönemde, yani başarısız geçen bir transfer döneminden sonra yine ortaya çıktı. İlk bakışta her zaman olduğu gibi mantıklı da konuştu. Ama irdeleyince maalesef çok yüzeysel kalıyor.


Mesela Hakan Bilal Kutlualp diyor ki: "Fenerbahçe'de işler iyi gitmiyor. Şuradan anlayabiliyoruz bunu, bugün Fenerbahçe lider ile puan farkını 4'e indirdiği zaman mutlu hissediyor kendini, ben bugüne kadar Fenerbahçe'yi hiç böyle yaşamadım."


Peki Sayın eski yöneticimiz 2003-2004 sezonunda Fenerbahçe Beşiktaş'ın 11 puan gerisindeyken böyle bir Fenerbahçe yaşamamış mıydı? O sezon Fenerbahçe tekrar edilen Rizespor maçıyla birlikte çıkışa geçip şampiyonluğa ulaşmamış mıydı? O zamanlar muhtemelen Sayın Kutlualp taraftarların birleşmesi gerektiğinden ve takıma daha çok destek olmaları gerektiğinden bahsetmiştir. Yani yönetimdeki Hakan Bilal Kutlualp 2003-2004 yıllarında bugün düşündüklerinin aynısını düşünmüyordu. Başarısız Fenerbahçe'nin de yöneticisiydi.


Mesela Hakan Bilal Kutlualp diyor ki: "Avrupa'da, Türkiye Kupası'nda ve ligde istenilen sonuçları alamadık biliyorsunuz. Fenerbahçe'nin lokomotifi futbol takımıdır. Amatör branşları kimse küçümsemez ama kime sorarsanız bugün herkes Fenerbahçe futbol takımından dolayı Fenerbahçeli olmuştur."


İyi de Fenerbahçe sizin yöneticisi olduğunuz dönemde hangi Avrupa Kupası'nda başarılı oldu Hakan Bilal Kutlualp? Peki siz bu başarısızlıktan sonra istifa ettiniz mi? Aziz Yıldırım sizi tasfiye etmiş olmasaydı "bu takım başarısız, Türkiye Kupası kazanamadık, Avrupa'da da başarı yok, öyleyse ben görevimden istifa ediyorum" diyebilecek miydiniz? Eğer bunu diyip istifa etmiş olsaydınız, bugün söylediklerinizin hepsine katılırdım. Ayrıca Fenerbahçe taraftarı artık Amatör branşları küçümseyen bir kitle değil. Daha bugün taraftar forumlarında en çok konuşulan konu kadın basketbol takımımızın Euroleague'de Galatasaray'ı eleyip, çeyrek finale çıkmasıdır. Ayrıca Fenerbahçe Ülker erkek basketbol takımı maçlarını yaklaşık 16.000 kişiye oynamaktadır Euroleague'de.


Geri kalan kısım da zaten maddiyat ve tesisleşmeyle ilgili. İşin maddi yönünü zaten bilmiyorum. Sadece basında çıkan bir kaç rakamdan haberdarım. O yüzden Hakan Bilal Kutlualp haklı mıdır, haksız mıdır pek bilmiyorum ama tesisleşme konusunda ise sadece göz boyamak için bu kadar çalışıldığını zannetmiyorum. Bazen sportif konuların önüne Topuk Yaylası geçince sinirlerim bozuluyor ama Topuk Yaylasının sadece göz boyamak için yapıldığına da inanmıyorum. Mutlaka bir amaca hizmet edecek ve getirisi olacaktır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder