1 Şubat 2011 Salı

Aynı Tarifeden DevamFenerbahçe'nin Galatasaray aşkı Avrupa Kupasında'da olsa değişmeyecek gibi. Kızlarımızda ilk periyodun 5 dakikası ile ikinci periyodun tamamı hariç hiç zorlanmadan yendiler Galatasaray Medical Park'ı. Zaten bocaladığımız dönemlerde bile savunmamız iyiydi ama 3. periyotta hücumda da çeşitlilik kazanınca galibiyet çok kolaylaştı.

Özellikle Angel'ın 3. periyodun başında işi sıkı tutması, Birsel'in düzgün oyun kurması ve tabi ki Nevriye'nin şahane oyunu farkı getirdi. Yalnız Nevriye demişken durmak lazım.Felaket oynuyor gerçekten. Yahu bir insan yüksek posttan nasıl atış kaçırmaz be Nevriye? Vallahi nazar değecek. Maşallah demekten dilim yıprandı. Arada bir iki tane kaçır da nazarını alsın üstünden.

Bugün Esmeral'i pek beğenmedim. Tabi Horakova kadar kötü değildi ama biraz daha iyi olması lazım. Matoviç'e de maçın 3. periyodunda kötü dedim, o andan itibaren bana adeta kibarca "hasss..." çekti.

Velhasıl ilk maçımızda gayretli savunma ve bilinçli hücumlarımızla galibiyeti aldık. Şimdi Koçun söylediği gibi 1 maç daha kazanmamız lazım. Hiçbir şey bitmedi ama rakip Galatasaray olunca rahatlık çökmüyor da değil insanın üzerine. Önemli olan oyuncuların rakibi küçümsememesi. İnşallah bir üst turu Abdi İpekçi'de söküp alırız.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder