29 Ekim 2010 Cuma

Derbi Sonrası Geleneksel Zor DeplasmanBir kerede zor maçın üstüne, zor maç gelmesin diyeceğim ama isteğimin gerçekleşmeyeceğini biliyorum. Hep önemli maçlardan sonra zor deplasmanlar denk geliyor. Ya Kayseri'ye gidiyoruz, ya Bursa'ya, ya da Trabzon'a. Belki şu kura çekimleri doğal yollardan yapılsa bu kadar şanssız olmayacak Fenerbahçe ama nafile, her seferinde ayarlayıp veriyorlar.

Neyse olan olduğuna göre yine çıkıp oynamak gerekecek. Galatasaray maçından sonra taraftar kafasını pek toplayamadı. Eğer ki futbolcularda aynı durumdaysa vay Fenerbahçe'nin haline. Galatasaray maçından sonra Aykut Kocaman'ın takımı iyi motive edemediğini düşünmüştüm. Hatta tüm önemli maçlardan önce bu sorunu yaşadığımızı düşünmüştüm. Bu motivasyon eksikliğine, alışılan kondüsyon eksikliği de eklenince maalesef beklenen sonuçlar alınamıyor.

Bursa'da ise işler bilindiği gibi. Adamlar beğenilmeyen futbollarına rağmen hala liderler. Hem de sadece 4 gol yiyerek. Belki bu gol istatistiğinde Gaizantep maçının tamamlanamamış olmasının da bir payı vardır ama sonuçta göze çarpan bir istatistik.

Zaten ben ne Fenerbahçe'nin çok gol atabileceğini ne de Bursa'nın çok gol yiyeceğini düşünüyorum. O yüzden savunma bugün her zamankinden bir gömlek daha önemli. Formunu bu sezon beğenmediğim Lugano'nun olmamasından çok Galatasaray maçının kahramanı Yobo'nun sahada olacak olması daha önemli.

Hatta savunma direncini arttırmak için hiç sevmediğim Baroni bile oynayabilir bu maç. Galatasaray maçında Emre ve Mehmet'in arkasında çok geniş boşluk kalmıştı, belki Baroni biraz daha emniyete alır o bölgeyi. Yalnız bu noktada yönetime söylemek istediğim şey de şu, "bizi Baroni'ye muhtaç ettiğiniz için size teşekkür ederiz".

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder