5 Ağustos 2010 Perşembe

Herkes Eleştirilir, Aykut Asla

Aykut Kocaman'ın Fenerbahçe'nin başına geçmesindeki en büyük rol taraftarındır. Taraftar ısrarcı olmasaydı yönetimin Aykut'u düşüneceğini zannetmiyorum. Belki son koz olarak elde tutulurdu.

Şimdi bundan dolayı taraftarda bir Aykut Kocaman koruma hastalığı oluştu. "Aykut'u biz istedik ona toz kondurmayız" hesabı Aykut Kocaman'ı eleştirenlerin Fenerbahçeliliğine, futbol bilgisine ve hatta insanlığına bile laf eder duruma geldiler.

Fakat benim anlamadığım noktalar var:

- Koskoca Fenerbahçe Kulübü'nde neden bir insanın geçmişinden nemalanmasına izin verilir?

* Çünkü taraftar istedi, sonuna kadar savunmak zorundalar şimdi hocayı.

- Aykut'un nemalandığı geçmişi çok mu kalitelidir?

* Kesinlikle kalitesiz ve başarısızdır. Başını yedikleri onlarca teknik direktör, futbolcu vardır.

- Aykut Kocaman'ın futbol oynadığı dönemde, diğer efsane (!) dediklerimizle birlikte ne gibi bir başarısı vardır?

- Oğuz, Aykut, Rıdvan, İlker vs gibi efsanelerimiz Avrupa'da 5-6 gol yemekten başka hangi meziyetlere sahiplerdi?

* Çok sağlam gruplaşma yaparlardı. Yeni gelenleri dışlamak gibi meziyetleri vardı. Tabi hemşehrileri gelince kapılar ve gönüller sonuna kadar açılırdı.

Geçelim diğer bölüme:

- Kariyerinde her 250 gol atan futbolcu, ileride iyi teknik diretör mü olur?

* Değildir.

- Eski takımının hocalığını yapan her teknik direktör başarılı mı olur?

* Hayır. Geçen sene Milan'ı eski futbolcsu çalıştırdı, İnter'i dış kapının mandalı bir Portekizli. Lİg ve Avrupa başarıları ortadaydı. Ayrıca Fenerbahçe Oğuz Çetin, Turhan Sofuoğlu, Rıdvan Dilmen gibi hocalara bir kaç ay sabredebilirken, elin Brezilyalı'sı Zico ile Avrupa'da çeyrek final oynadı.

- Aykut Kocaman'ın teknik direktörlük geçmişi çok mu parlak?

* Bence göz kamaştırıyor. Konya, Ankara ve Malatya gibi takımları çalıştırmak başarıdır.


Kendime göre cevap verdim kafamdaki sorulara ama yine Aziz Yıldırım gibi düşünen, yani" ben getirdiysem arkasında dururum" zihniyetiyle olaylara yaklaşan taraftar benim cevaplarımdan hoşlanmaz. Eğer cevabı olan varsa yavuzkara.1907@gmail.com adresine atsınlar ya da buraya yazsınlar. Gerçekten Aykut Kocaman'ı beğenmeyenlerin neden aforoz edildiğini merak ediyorum.

2 yorum :

  1. Taraftar getirmedi Aykut'u takımın başına, taraftar Eden Hazard'ı istedi , taraftar istedi diye oluyorsa bu işler Hazardda alınırdı ..Taraftar çok şey istiyor ama malesef olmuyor , gene de 20.000 kombine satılıyor , 3 büyük klüp taraftarı arasından en cok satış feneriumlarda oluyor , stat maçlarda full doluyor...Taraftara yazık oluyor..

    YanıtlaSil
  2. Yalnız şöyle de bir şey var Eden Hazard bonservisi 25 milyon euro ve yıllık alacağı 3,5 milyon euro'yu bulan bir istekti. Aykut ise yıllığı Hazard kadar olan, bonservisi ve muhtemelen tazminatı da olmayan bir teknik direktör. Yönetim miadını doldurdu. Zaten bir önceki yazım da bununla ilgili ama burada bir şey diyemem yönetime. İsteklerimizde biraz makul olmalı.

    YanıtlaSil