24 Nisan 2010 Cumartesi

Samandıra'ya Topları Kaçmış


Yılın 365 günü devam eden Fenerbahçe düşmanlığı 24 Nisan 2010'da Beşiktaş İnönü Stadı'nda doruk noktasına ulaştı. 2. yarının ilk 5 dakikası hariç sürekli küfür vardı. Analar, babalar, soylar, soplar hepsi anıldı İnönü'de.

Aslında böyle bağıranları organize edenlerin ayık insanlar olmadığını ve sarhoşluklarının da sadece alkolden olmadığını biliyoruz ama 25.000 kişinin gözleri dönmüşçesine küfür etmelerini de anlamak güç. Yani en azından hepsinin madde kullanmadığını düşünürsek anlamak güç.

Şimdi bu küfürlerin sebepleri nedir, diye sorsak alacağımız cevaplar çok klasik olacak.

1- Hakem Fenerbahçe maçında 1 penaltımızı vermedi.

2- Hakem Fenerbahçe maçında Emre'ye sarı kart göstermedi, Ernst'i attı.

3- Bilica penaltı noktasını kazdı.

Yalnız Beşiktaş taraftarı aynı maçta Mehmet Topuz'a yapılan penaltıyı hala görmemekte diretiyorlar. Tıpkı ilk maçta Gökhan'a yapılan penaltıyı görmedikleri gibi. Tıpkı ilk maçta Beşiktaş taraftarı olan Fırat Aydınus'un yaptıklarını görmedikleri gibi.

Gerçi biz daha çevremizdeki ayık Beşiktaşlı'lara anlatamadık ki bunları, kafaları tinerden dört dönen Beşiktaşlı'lara nasıl anlatalım?

Ayrıca Fenerbahçe düşmanlığının sadece bu 3 sebebe dayandığını da düşünmüyorum. muhtemelen küçükken başlıktaki olay gerçekleşti. Hem bu diğer 3 sebepten daha mantıklı.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder